Заради трайното затопляне дружеството прекратява отоплителния сезон; без самоотчет за април
„Топлофикация Русе“ АД уведомява своите клиенти, че поради прогнозирано трайно затопляне, считано от 27.04.2026 г. (понеделник), започва поетапно спиране на отоплението. От дружеството напомнят, че при отчета за месец април 2026 г. няма да бъде възможно подаването на данни от самоотчет чрез интернет страницата.
В случаите, в които уредите за дялово разпределение не са с дистанционен отчет, е задължително да се осигури достъп на фирмите за дялово разпределение до уредите в имотите. Това е необходимо за коректното изготвяне на изравнителните сметки за отоплителен сезон 2025/2026 г.
На потребителите, които не осигурят достъп, ще бъде начислявана енергия по реда на чл. 69, ал. 2, т. 2 и т. 6.5 от приложение към чл. 61, ал. 1 от Наредба № Е-РД-04-1 от 12 март 2020 г. за топлоснабдяването.