Русенски ученици баха за един ден в ролята на министър на туризма
В инициативата „Министър на туризма за един ден“, организирана от Министерството на туризма в София, взеха участие две ученички от Професионалната гимназия по туризъм „Иван П. Павлов“ в Русе. Лучия Астарджиева и Ирена Минчева, заедно с преподавателите си Ан Бонев и Йордан Адолфов, представиха град Русе в рамките на програмата.
Участниците имаха възможност да се потопят в дейността на Министерството на туризма. Те разговаряха с министъра на туризма д-р Илин Димитров и заместник-министрите проф. Мариела Модева и Георги Тодоров. Посетиха Информационния център на министерството и наблюдаваха заседание на ръководството, където се обсъждаха ключовите приоритети в сектора.
Официална церемония и награди
Върхът на събитието бе церемонията, на която директорите на професионалните гимназии по туризъм и участващите ученици получиха почетни грамоти. Това символично отбеляза усилията им и ръководната роля, която ги очаква в бъдеще.
Инициативата „Министър на туризма за един ден“ се стреми да разпали интереса на младите към професиите в туризма и да ги въведе в методите за управление и развитие на тази важна икономическа област.