Пенчо Милков награди победителите в турнира на ФК „Левски 2000“
Третото издание на футболния турнир за купата на ФК „Левски 2000“ се проведе вчера на площадките на клубната база. Настоящата година той премина с мотото „Футболът ни събира. Детството ни обединява“. В събитието се включиха 130 деца от седем различни училища, сред които СУ „В. Левски“, СУ „Й. Йовков“, ОУ „Л. Каравелова“, СУ „Хр. Ботев“, ОУ „Н. Обретенов“, ОУ „А. Константинов“ и СУПНЕ „Фр. Шилер“.
Надпреварата има за цел да даде трибуна на ученици, които не тренират професионално във футболни клубове и школи, като им се предоставя възможност да покажат уменията си в отборната игра на терена. Децата се състезаваха, разделени по възрастови групи, като от първи до трети клас в отборите играха петима футболисти, а от четвърти до пети клас – седем играчи на отбор.
Кметът Пенчо Милков удостои с медали всички участващи деца и връчи купите на победителите, a директора на дирекция „Младежки дейности и спорт“ Огнян Стефанов също похвали участниците за демонстрираните им умения.
В първата възрастова група отборът на СУ „Хр. Ботев“ се класира на първо място, второто място зае тимът на ОУ „Н. Обретенов“, а на трета позиция останаха представителите на ОУ „Л. Каравелов“.
При втората възрастова група на върха се изкачиха състезателите от СУ „В. Левски“, следвани от тези на СУ „Й. Йовков“, които заеха второ място, а на трета позиция останаха футболистите на ОУ „Н. Обретенов“.
Събитието бе организирано от ФК „Левски 2000“ с помощта на Община Русе и се проведе по случай 1 юни – Денят на детето.