Поздрав по случай Великден
Послание за Великден Русе отправи областният управител Орлин Пенков към жителите на региона. Поводът е предстоящото Възкресение Христово. В обръщението си той подчерта значението на вярата, доброто и силата на човешкия дух. Пожела здраве, благоденствие и повече увереност в общото бъдеще.
„Времето, в което живеем, изисква не само ясна воля, но и вяра в доброто и силата на човешкия дух“, заявява Пенков. Той акцентира и върху нуждата от отговорност и общи усилия. Според него празникът носи силен символ на надежда и обновление. Това напомня за способността на обществото да преодолява трудности.
Призив за единство и промяна
В посланието си областният управител обръща внимание на ролята на гражданите. Той подчертава значението на разума и солидарността като водещи принципи. „Този празник, утвърдил се като символ на обновлението и надеждата, ни напомня за силата на обществото да преодолява изпитанията и да върви напред, водено от разума и солидарността“, допълва още Пенков.
Той отправя и ясен призив за активна позиция в обществото. „Както светлината побеждава мрака, така нека и ние повярваме, че прозрачността може да надделее над корупцията, че правото може да стои над беззаконието и че свободните граждани могат да бъдат двигателят на истинската промяна.“
Послание за бъдещето
Според него Великден е момент за вътрешна равносметка и личен избор. „Великден ни кара да си спомним, че всичко започва отвътре – с изборите, които правим всеки ден.“ Той насърчава хората да бъдат по-смели, по-единни и по-решителни.