Областният управител Орлин Пенков и кметът на Сливо поле обсъдиха подготовката за изборите
Областният управител Орлин Пенков проведе среща с кмета на община Сливо поле Валентин Атанасов, където обсъдиха подготовката за предстоящите избори. Основен акцент бе гарантирането на честен и прозрачен вот в общината, където ще се гласува в 17 избирателни секции. Разговорите се фокусираха върху координацията между институциите и необходимостта от бърз обмен на информация с компетентните органи. Пенков увери, че държавата е взела всички мерки за предотвратяване на нарушения по време на вота.
Институционален контрол и сътрудничество
Пенков и заместник-кметовете Борислава Братоева и Михаил Чиликов, както и секретарят на общината Иван Иванов и председателят на Общинския съвет Илиян Иванов подчертаха важността на засиления институционален контрол. Пенков посочи, че защитата на гражданския вот изисква решителни действия от всички институции, а добро сътрудничество е ключово за устойчиво развитие на общината. Беше обсъдена също и важността от навременно почистване на предизборните плакати.
Диалог и решаване на проблеми
По време на срещата Пенков постави и актуални въпроси от граждани на Сливо поле. Областният управител подчерта важността от изграждане на работещи механизми за бърза реакция и по-ефективно използване на ресурси. Пенков заяви готовност за подкрепа на инициативи, насочени към подобряване на жизнената среда в района и разширяване на диалога с общините.