Интензивен трафик по време на празниците
Над 18 000 леки и товарни автомобила са преминали само в едната посока след възстановяване на двупосочното движение по време на Велиденските празници. Данните бяха съобщени от областния управител Орлин Пенков.
Най-голям дял имат леките автомобили, които са над 13 600. Камионите, напуснали България към Румъния, са близо 5000. Въпреки натоварването, движението е протекло спокойно и без сериозни затруднения.
Без задръствания и с ръст спрямо миналата година
По време на празничните дни не са се образували опашки или задръствания. Това е постигнато благодарение на временното спиране на ремонтните дейности и осигуряването на двупосочно движение за всички превозни средства. Така трафикът е бил равномерно разпределен.
Спрямо същия период на миналата година се отчита увеличение с над 3000 превозни средства в едната посока. Общият брой преминали автомобили в двете посоки за празниците надхвърля 35 000.
Ремонтът продължава с адаптивна организация
От тази сутрин основният ремонт на съоръжението е подновен и навлиза в последния шести етап. Дейностите ще се извършват в последните 320 метра в платното към Румъния. Въпреки това движението няма да бъде спирано.
Работата ще се организира така, че автомобилите да преминават двупосочно в свободната лента. Ще се прилага адаптивен подход, при който приоритет ще имат направленията с по-голямо натоварване. Очаква се ремонтът да приключи в началото на юли.