Юбилей на ОУ „Тома Кърджиев“ в Русе
Кметът на Русе, Пенчо Милков, участва в тържествата по случай 60-та годишнина от създаването на ОУ „Тома Кърджиев“. Събитието се проведе с концерт-спектакъл в зала „Филхармония“ към Дома на културата и обединяваше гости, сред които началникът на Регионалното управление на образованието д-р Росица Георгиева, университетски преподаватели, общественици и родители.
Поздравления и културна програма
Събитието започна тържествено с церемония по внасяне на училищното знаме и изпълнение на химна на Република България. Директорът на училището, Юлиян Илиев, подчерта значението на 60-те години от съществуването на училището като време на развитие и приемственост. Кметът Милков също отправи поздрави към събралата се общност, отбелязвайки важността на усилието и отдадеността на учителите и учениците през годините.
Специални гости и изпълнения
Началникът на РУО Русе, д-р Росица Георгиева, също поздрави присъстващите, изразявайки вълнението си от развитието на училището, където някога е преподавала. Сред акцентите на програмата бяха изпълнения на училищния химн и рецитали, посветени на българската история и духовност. Участие взеха вокална група „Веселите ноти“ и множество индивидуални изпълнители, както и специални гост-артисти. Концертът завърши с общо изпълнение на „Върви, народе възродени“.