Преминаването през граничния пункт на Дунав мост между Русе и Гюргево се осъществява нормално, след като вчерашният ден беше белязан от два инцидента с товарни автомобили. Това стана ясно след проверка на място от заместник областния управител Георги Георгиев.
Първият случай е бил през деня, когато тир с румънска регистрация е получил повреда в гумата на българска територия, което наложило временно спиране на движението. По-късно вечерта друг тежкотоварен камион е повредил резервоара си, в резултат на което е изтекло дизелово гориво върху настилката. Това довело до ново затваряне на моста между 21:30 и полунощ.
На място са били изпратени екипи за обезопасяване, включително от пожарната служба. Органите на гранична полиция са реагирали своевременно, за да осигурят възможно най-бързо възобновяване на движението в двете посоки.